4 ay önce Güncel

Meteoroloji'den alınan verilere göre, yeni haftada İzmirlileri puslu soğuk bir hava karşılıyor. Hafta genelinde soğuk havanın etkisini sürdürmesi beklenirken, Perşembe günü İzmir'in kuzey kesimlerinde yağış görülmesi bekleniyor. İşte yeni haftada İzmir'in hava durumu raporu...

4 ay önce Güncel

İzmir'de Üçkuyular Vapur İskelesi'nde etkili olan şiddetli rüzgar ve olumsuz hava koşulları nedeniyle arabalı vapur seferleri iptal edildi.

4 ay önce Güncel

İzmir'in Çiğli ilçesinde bir süre önce faaliyetine son verilen parfüm fabrikasında çıkan, işçiler Kadir Zor (43) ile Yelit Özçelik'in (49) yaşamın yitirdiği yangınla ilgili gözaltına alınıp, adliyeye sevk edilen fabrika yetkilileri M.Ü. ve B.Ç. tutuklandı.

4 ay önce Gündem

2023’te kapanan işyeri sayısı pandeminin yoğun olarak hissedildiği ve sokağa çıkma yasaklarının olduğu dönemi geçti. İzmir Tarihi Kemeraltı Esnaf Derneği Başkanı Semih Girgin, “Artan kiralar ve girdi maliyetlerinin yükselmesi esnafı kepenk indirmeye yönlendiriyor. İflas eden sayısı her gün artıyor” diyerek esnafa destek istedi.

4 ay önce Güncel

İzmir'de reklam tabelası asmak için çıktıkları plazanın 10'uncu katından vinç zincirinin kopması sonucu düşen 2 işçinin ölümüyle ilgili gözaltına alınan 2 şüpheli tutuklandı.

4 ay önce Yerel Yönetimler

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ oldu. Dağ, gençlik kollarından yetişip basamakları birer birer çıktı. İlk önce milletvekili olmayı başardı dana sonra ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı A takımında yer aldı. Dağ; şimdide yine örnek aldığı isim olan Erdoğan tarafından Büyükşehir adayı olarak gösterildi.

4 ay önce Yerel Yönetimler

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olarak Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’ın ismini açıkladı. Erdoğan, “İzmir’de inşallah Hamza Bey’le bu yola devam ediyoruz” dedi.

4 ay önce Güncel

İzmir'in Çeşme ilçesinde yüksek miktarda dövizin "sahte belgelerle ülkeye girmiş gibi gösterilerek sisteme dahil edildiğine" yönelik soruşturma kapsamında 119 şirket adına 210 nakit beyannamesi doldurulduğu belirlendi.

4 ay önce Gündem

İzmir'in Bayraklı ilçesinde, reklam tabelası asmak için plazanın 10'uncu katına çıkan 2 işçi, vincin zincirinin kopması sonucu düşerek ağır yaralandı. Hastaneye kaldırılan iki işçi yaşamını yitirdi.

4 ay önce Yerel Yönetimler

Vatandaşların kitaplara daha kolay ulaşımını sağlamak ve kitap okuma alışkanlığını artırmak için Bayraklı Belediyesi’nin ‘öğretmen’ başkanı Serdar Sandal tarafından oluşturulan Kitap Kafeler, vatandaşlar tarafından çok beğenildi. Son 1,5 yılda 6 sosyal tesisi kütüphaneye dönüştüren belediye, her ay ortalama 10 bin kitapseveri ağırladı. Başkan Sandal “Binlerce güncel kitaba ücretsiz ulaşmak isteyen tüm yurttaşlarımızı kitap kafelerimize bekliyoruz” dedi.

Yerel Haberler