Seferihisar Belediyesi, ilçe genelindeki 207 park ve 482 bin 943 metrekare yeşil alanda yenileme, bakım ve onarım çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Belediye ekipleri, her gün düzenli olarak temizlik ve bakım çalışması yaparken, 7 bin metrekare alanda çim ekimi ile parkları yeşillendirdi. Ekipler ayrıca parklara, 20 yeni oyun grubu, 32 yeni spor aleti, 500 yeni bank ve 500 yeni çöp kutusu yerleştirildi.

Çiçekler renklendirildi

Seferihisar Belediyesi Park ve Bahçeler Birimi ekipleri, 2023 yılı çalışmaları çerçevesinde 6 parkı yenilerken, bin 137 metrekare zemin kaplamasını da yeniledi. Ekipler ayrıca, Tepecik Mahallesi açık düğün salonu, Sığacık Mahallesi Teos pansiyon önü yeşil alanı ile Cumhuriyet Meydanı başta olmak üzere toplamda bin 200 metrekare çim alanı yeniledi. Yıl boyunca ilçe geneline İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin de desteğiyle 10 bin adet mevsimlik çiçek diken belediye, Kocaçay kenarı Yunan Şehitliği yanındaki 2 dönüm alana, 160 adet zeytin fidanı, Öğretmenevleri Sitesi bölgesindeki yeşil alana 120 adet fidan dikti. Ekipler, yıl boyunca toplamda bin 500 adet ağaç fidanı dikimi gerçekleştirdi.

“Doğaya ve yeşile sahip çıkıyoruz”

Yeşile ve doğaya her şartta sahip çıkacaklarını vurgulayan Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, Çanakkale’de yanan ormanlarla ilgili de geçmiş olsun dileklerini paylaştı. Yetişkin, “Bir ağaç, bir çiçek bile bizim için çok değerli. Özellikle yaz aylarında tüm vatandaşlarımızı doğaya karşı sorumlu davranmaya davet ediyorum. En küçük bir ihmal bile günlerce söndürülemeyen yangınlara sebep oluyor. Çanakkale’de yüreğimiz yandı. Hepimize geçmiş olsun. Biz Seferihisar’da bu sorumluluk bilinciyle çalışıyoruz. Yeşile ve doğamıza sahip çıkmaya, nefes alanlarımızı arttırmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: iha