Pamukkale’nin bembeyaz dokusu ve tarihi atmosferi, kış mevsimine rağmen yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmeye devam ediyor. Yılın son gününde, beyaz cennete akın eden ziyaretçiler, eşsiz güzellikteki travertenlerin tadını çıkarıyor ve bu anları fotoğraf ve videolarla tüm dünyaya taşıyorlar. Pamukkale, sadece travertenleriyle değil, aynı zamanda büyüleyici bir tarih kokan Hierapolis Antik Kenti ile de dikkat çekiyor. Kleopatra antik termal havuzu ise yaz-kış 36 derece su sıcaklığıyla soğuk hava şartlarına rağmen büyük ilgi görüyor.

Geçen yıl 1 milyon 990 bin 786 kişiyi ağırlayan Pamukkale, bu yıl şu ana kadar 2 milyon 195 bin 454 kişiyi misafir etti. Yalnızca Aralık ayında ise 72 bin 634 kişi beyaz cenneti ziyaret etti. Özellikle Rusya, Polonya, Güney Amerika ve Uzakdoğu coğrafyasından gelen turistler için vazgeçilmez bir durak haline gelen Pamukkale, doğal güzellikleriyle görenleri hayran bırakıyor.

“Pamukkale çok güzel ve doğal harikası bir yer”

Denizli’de düğün fotoğrafçılığı yapan Ahmet Akdeniz, "Pamukkale çok güzel ve doğal harikası bir yer. Mümkün olduğunca boş vakitlerim de buraya gelmeye çalışıyorum. Buranın doğal güzelliklerine ve tarihine şahit olmaya çalışıyorum. Bugün de fotoğraf çekimi için geldim ve nasıl bir kare yakalayabilirim diye geziniyorum. Çektiğim fotoğrafları sosyal medya hesaplarımda yayınlıyorum. Bu doğal güzellikleri birçok kişinin görmesine vesile olmaya çalışıyorum. 2023’ün son günündeyiz ve 2024’e artık giriş yapacağız. Yeni yılda yenilikler ve güzellikler bekliyorum. 2023 yılı bizim için çok güzel geçtiğini söyleyemem ama umarım 2024 yılı bizim için çok güzel olur. Artık son saatlerdeyiz ve heyecanımız gittikçe artıyor" dedi.

Ailesiyle yılın son gününü beyaz cennette değerlendiren Ayhan Altınbaş, “2023 yılı bizim için kötü geçti. 2024 yılında beklentiniz ülkemiz ve hepimiz için sağlık mutluluk dolu bir yıl diliyorum. Yeni yıldan çok heyecanlı ve umutluyuz" ifadelerini kullandı.

Kaynak: iha