Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden 4’ü tutuklanırken bir kişi adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Son zamanlarda bir grup tarafından Nazilli esnafından haraç almak isteyen bir grubun türediği yolunda ihbar alan polis, bahse konu kişileri takibe aldı. Bir süre şahısları takip edip delil toplayan polis ekipleri şahısların kimlik ve adres bilgilerini de tespit ederek Cumhuriyet Savcılığı’nın talimatı ile operasyon başlattı. Önceki gece yarısı operasyon için düğmeye basan polis, Nazilli’de 6 adrese eş zamanlı baskın yaptı. Yapılan operasyon sonucu, S.O.,V.Ö., A.Ö., K.O. ve E.K. isimli şüpheliler evlerinden alındı.

Emniyete getirilen şüpheliler buradaki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi. Hakim karşısına çıkarılan şüphelilerden S.O.,V.Ö., A.Ö., K.O. tutuklanarak cezaevine gönderilirken E.K. isimli şüpheli ise adli kontrol şartı ile salıverildi.

Aynı ekipte olduğu belirlenen kimlik bilgileri ve adresi tespit edilen bir kişinin daha arandığı öğrenilirken, polisin dosya üzerinde çalışmalarına devam ettiği belirtildi.

Kaynak: iha