Menemen Belediyesi tarafından düzenlenen Cumhuriyet’in 100. Yılı Kuruluş etkinlikleri tüm hızıyla devam ediyor.  Bu kapsamda düzenlenen konserlerin bir yenisine Maltepe ev sahipliği yaptı. Maltepe Pazaryerinde düzenlenen konserde Oğuz Görceğiz, Suzan Kardeş ve Linet, sahne aldı.

AYDIN PEHLİVAN’A MALTEPE’DE BÜYÜK İLGİ

Konser öncesi alanı dolduran coşkulu kalabalığa seslenen Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, ilçe genelinde yoğun bir hizmet seferberliği başlattıklarını ve bu hizmetlerin Maltepe’de de kesintisiz süreceğini ifade etti.

Menemen tarihinin en kapsamlı yol bakım çalışmasının Maltepe’de de devam ettiğini ifade eden Başkan Vekili Pehlivan, “İlçemize kazandırdığımız 30 adet halı sahamızdan birini Maltepe’ye kazandırdık. Mahallemizdeki parkları güzelleştirirken, yeni nesil oyun gruplarını çocuklarımızın kullanımına sunuyoruz. Okul ve camilerimizin de tadilatlarını eksiksiz bir şekilde gerçekleştiriyoruz” dedi.

İLK ETAPTA 15 BİN İSTİHDAM

Maltepe ve İzmir Serbest bölge arasında kalan 1 milyon 500 bin metrekarelik alanı, yoğun girişimleriyle ‘Menemen Serbest Bölgesi’ olarak kazandırdıklarını ifade eden Başkan Vekili Pehlivan, “Serbest bölgemiz ilçemize olduğu kadar, hem İzmir’e hem de ülkemize büyük bir katma değer sağlayacak. Bu girişimin bizi en çok heyecanlandıran noktası, Menemen Serbest bölgesinin ilk etapta yaklaşık 15 bin kişiye iş olanağı sağlamasıdır. Bununla beraber Kuzey Ege’deki işsizliği önemli derecede azaltacak ve özellikle Maltepe’mizi ekonomik refaha taşıyacak. Maltepemiz şaha kalkacak” diye konuştu.

Konuşmalar sonrası sahneye ilk olarak Menemen’in güçlü sesi Oğuz Görceğiz çıktı. Güzel şarkılarıyla alandaki vatandaşları coşturan Görceğiz’in ardından Maltepe ünlü sanatçı Suzan Kardeş’i ağırladı. Geçen yıl da Menemen’e geldiğini hatırlatan Suzan Kardeş, bu yıl Başkan Vekili Aydın Pehlivan’ın memleketi Maltepe’de bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti. Söylediği şarkılarla keyifli anlar yaşatan Kardeş, “Ay yıldızlı bayrağımızla çok güzel görünüyorsunuz” dedi. 

Gecenin coşkusu Linet konseriyle zirveye taşındı. Arabesk şarkılarının ünlü ismi Linet, birbirinden güzel şarkıları Maltepe’yi dolduran vatandaşlarla birlikte söyledi. Gecenin sonunda Başkan Vekili Aydın Pehlivan, eşi Filiz Pehlivan ve eski Maltepe Belde Belediye Başkanı Kemal İşken, sanatçılara çeşitli hediyeler takdim etti.

Menemen Belediyesi’nin Cumhuriyetin 100. Yılı Konserleri bu akşam Türkelli Meydanı’nda Arif Susam, Ümit Besen ve Cengiz Kurtoğlu konserleri ile devam edecek.

Editör: Yaren Çördük