Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege ve Batı Akdeniz ile İç Anadolu'nun kuzey ve batı, Batı Karadeniz'in iç, Orta ve Doğu Karadeniz kıyı illerinin iç kesimleri ve Samsun'un aralıklı ve yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Ege'nin kıyı kesimleri, İstanbul, Çanakkale, Balıkesir, Tekirdağ ve Kırklareli ile Edirne'nin doğu çevrelerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor. Peki İzmir'de bugün hava nasıl olacak? İzmir'e yağmur yağacak mı? İzmir kaç derece? İşte İzmir'in hava durumu...

SAĞANAK GELİYOR!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre bugün İzmir'de sağnak yağışların etkili olması bekleniyor. Gece saatlerinde kentin bir kısmında etkisini göstermeye başlayan sağanak yağışların bugün akşam saatlerine kadar devam edeceği tahmin ediliyor. 

İzmir'de sıcaklıklar mevsim normallerine dönerken, bugün İzmir'de ortalama 30-32 derecelik bir sıcaklık yaşanması bekleniyor. 

İşte 5 Eylül 2023 İzmir'in hava durumu:

Editör: Yaren Çördük