İZMİRHAKKINDA - CHP Aliağa İlçe Başkanlığı ile Aliağa Belediyesi arasında ilginç bir yazışma yaşandı. CHP Aliağa İlçe Sekreteri Çiğdem Armutlu, bilgi edinme kanunu kapsamında Aliağa Belediyesi iştiraki olan şirketlere ilişkin bilgi edinmek amacıyla Aliağa Belediyesi'ne yazılı müracaatta bulundu. Ancak Armutlu'nun Aliağa Belediyesine yaptığı müracaat kapsamında, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) iştiraki olan İZBELKOM'a ilişkin de bilgi istemesi dikkat çekti.

Bilgi Belge İstemi-1

ALİAĞA BELEDİYESİ CHP ADINA İBB'DEN BİLGİ TALEP ETTİ

Aliağa Belediyesi, İBB'ye yazılı müracaatta bulunarak, CHP İlçe Başkanlığının talebi üzerine bilgi istedi.

Bilgi Belge İstemi-2

ALİAĞA BELEDİYESİ İBB'DEN GELEN YANITI CHP'YE GÖNDERECEK

Aliağa Belediyesi de; İBB iştiraki olan İZBELKOM'da Çalışan personel sayısı, çalışırken iş akdine son verilen işçi sayısı ve hangi yıllarda olduğu, işine son verilen işçilerden kaç tanesinin kadrolu işçi statüsünde olduğu, hali hazırda kaç personel bulunduğu, kiralanan araç sayısı, cinsi ve miktarı, kiralamaların hangi yöntemle gerçekleştirildiği gibi soruları CHP İlçe Başkanlığı'na göndermek üzere İBB'den talep etti.

Öte yandan 2020 yılında İZBELKOM  şirketi statü değişikliğine gidilmiş ve şirket İZDOĞA adı altında faaliyet gösterilmesine karar verilmişti. 

Bilgi Belge İstemi-3

Bilgi Belge İstemi-4

Bilgi Belge İstemi-5

Bilgi Belge İstemi-6

Bilgi Belge İstemi-7

19-10-2023_15-24-52-11111119-10-2023_15-24-52-2222222

Editör: Raşit ERÜLKEROĞLU