Bayraklı Belediyesi, İzmir’in ilk, Avrupa’nın en büyük Matematik ve Zeka Oyunları Parkı ile park içinde tasarladığı Livaneli Kütüphanesinin açılışını usta sanatçı Zülfü Livaneli’nin katılacağı törenle yapacak. 24 Aralık Pazar günü düzenlenecek açılış programı, Mansuroğlu Mahallesi 273/8 sokakta (Eski Mürdüm Kafe) saat 14:00’te başlayacak. Etkinlikler kapsamında, açılış öncesi Şubadap çocuklar için sahne alacak, açılış sonrası da ünlü sanatçılar Çağrı Sinci ve Adasu Akın da konser verecek.

18 bin metrekarelik dev park

Mansuroğlu Mahallesi’nde 17 bin 915 metrekarelik alanda oluşturulan parkta çocuklar, eğlenirken öğrenme şansı yakalayacak. Bu kapsamda parka, 26 adet zeka oyunları ekipmanı ve dijital oyun birimleri montajı yapıldı. Çeşitli türlerde ağaç, çalı ve çiçekler kullanılarak peyzaj düzenlemesi gerçekleştirildi. Parkın içinde çeşitli etkinlikler ve dinlenme amaçlı da kullanılabilecek amfi alanı oluşturuldu. Modern görünümü, yürüyüş yolları, yeşili, oyun grupları ve kafeteryasıyla ‘Matematik ve Zeka Oyunları Parkı’ yepyeni bir cazibe alanına dönüştürüldü. Parkın içinde ayrıca usta sanatçı Zülfü Livaneli’nin adını taşıyan bir de kütüphane oluşturuldu.

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Avrupa’nın en büyük, İzmir’in ilk Matematik ve Zeka Oyunları Parkı ile Livaneli Kütüphanemizi Bayraklımıza kazandırdık ve coşkulu bir törenle hizmete açacağız. Bu park, çocuklarımızın zihinsel gelişimine pozitif katkı sunacak. Parkımızda keyifli zaman geçirecekleri oyunlarla birlikte, öğrenme süreçlerini de destekleyeceğiz. Livaneli Kütüphanesi de ilçemize değer katacak. Her şey geleceğimiz olan çocuklarımız ve gençlerimiz için. Onların hayal ettiği Bayraklı’yı yarınlara hazırlıyoruz. Tüm ilçe sakinlerimizi açılışa bekliyoruz” dedi.

Kaynak: iha