CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, AK Parti ve MHP'den gelen "İzmir'i alacağız" iddialarına yanıt vererek, "Aç tavuk kendini darı ambarında görür. 2 ay önce İzmir'de onları sandığa gömdük" dedi. 

CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, Bornova ilçe kongresinde yaptığı konuşmada, AK Parti'nin geçtiğimiz seçimlerin ardından kendisine muhalif olanlara uyguladığı baskının arttığını kaydetti. Aslanoğlu, "Yıllardır var olan baskıcı rejim 28 Mayıs'tan sonra baskısını artırarak sürdürüyor. Belediyelerimiz üzerindeki baskı arttı. Partililerimize ve muhalefet eden herkese baskı ve zulüm arttı. Bizi yıldırmaya çalışıyorlar. AKP ve yalakaları topyekun savaşa başladı. Bizi her yerde tartıştırarak yıpratmaya çalışıyorlar ama sizlerin sayesinde CHP dimdik ayakta, ayakta kalmaya devam edecek" dedi. 

"DEĞİŞİMİN NASIL OLACAĞINA DELEGELERİMİZ KARAR VERİR"

CHP'deki değişim tartışmalarını değerlendiren Aslanoğlu, "Burada bizi 2 yıl yönetecek ilçe başkanımızı, yönetimimizi ve il delegelerimizi seçeecğiz. Değişim buralardan yavaş yavaş başlıyor. 12 ilçe kongremizi tamamladık, delege seçimlerimizi bitirdik. Bizler partimizin geleceğine, nasıl olması gerektiğine karar verirken birileri de yandaş medya kanallarında partimize ayar vermeye çalışıyor. CHP'de değişimin nasıl olacağına, parti programımıza, tüzüğümüze, CHP'nin üyeleri, delegeleri karar verir" ifadelerini kullandı. 

"KÜRSÜYÜ DAHA SIK KULLANIN"

Aslanoğlu şunları kaydetti: 

Seçim zamanı ortada gözükmeyen, suya sabuna dokunmayan 3 kişi bizim adımıza karar veremez. Orada burada kendince partinin geleceğini şekillendirmeye çalışanlar bizim adımıza karar veremez. CHP'de neyi, nerede söyleyeceğini çok iyi bilir üyelerimiz. Bizim her şeyi anlatacağımız yer danışma kurulları ve ilçe kongreleridir. Lütfen kürsüyü daha sık kullanın. Partimizin neler yapması gerektiğini, neleri değiştirmememiz gerektiğini  bu kürsülerde söyleyin. Sizin tüm önerilerinizi alıp Genel Merkeze ileteceğime söz veriyorum. Sizin tüm önerilerinizin kurultayda konuşulmasını sağlayacağıma söz veriyorum.

"DEĞİŞİMDEN BAHSEDENLER ÖNCE NELERİ EKSİK YAPTIĞINI SÖYLEMELİ"

Bizim bu seçimde daha hakça bir düzen kurma imkanımız vardı ama maalesef yapamadık. AKP'nin, yandaşların yalanlarıyla, iftiralarıyla, bizi terörle suçlamalarıyla, Cumhurbaşkanının montaj videolarıyla mücadele demedik. Çok az kalmıştı. Muhakkak bizim de eksiklerimiz, daha iyi yapmamız gerekenler vardı. Özeleştiriye ihtiyacımız var. Ben 14 Mayıs seçimlerine 4 aylık il başkanı olarak girmiştim, bu seçimde istediğimiz sonucu almamamızda benim de payım var. Ben nerelerde hatam olduğunu söylemeliyim. Değişimden bahsedecek herkesin önce neleri eksik bıraktığını söylemesi lazım.

"HEP BİRLİKTE YEREL SEÇİM İÇİN ÇALIŞACAĞIZ"

2 dönem, 5 dönem, 7 dönem görev yapan herkes özeleştirisini verecek. Neyi eksik yaptığımızı söyleyeceğiz ki, daha iyi yapalım. Önümüzde yerel seçim var. Belediye başkanlarımız partimizin görünen yüzüdür. Örgütün görevi belediye başkanlarımızın hizmetlerini gece gündüz demeden halka anlatmaktır. Belediye başkanlarımız ve örgütümüz arasında bir tartışma yoktur. Belediye başkanlarımız da örgütümüz de bu partinin öz evlatlarıdır. Biz etle tırnak gibi bugünden itibaren hep birlikte yerel seçim için çalışmaya başlayacağız. Bugün kim seçilirse seçilsin birlik beraberlik içinde çıkacağız bu salondan. Yerel seçimler için omuz omuza çalışmaya başlayacağız.

"30 İLÇENİN 30'UNU DA ALACAĞIZ"

Son dönemlerde AKP'den, MHP'den aç tavuk kendini darı ambarında görür misali, 'Yok 20 belediye alacağız, yok 25 belediye alacağız' diye söylemler geliyor. 2 ay önce yapılan seçimde, İzmir'de sandıkta onları ezdik. 3 vatandaştan 2'sinin oyunu aldık. Türkiye genelinde seçim sonucu istediğimiz gibi olmadı, o yüzden biraz keyifliyiz ama hızla yerel seçimlere odaklanmalıyız. Biz 30 ilçenin 30'unu da Büyükşehir'i de alacağız ve CHP bayrağını bir kez daha dalgalandıracağız. Bizler kazanacağız. Bugüne kadar getirdiğimiz miras bize nasıl kazanacağımız da gösteriyor.

"BİR KEZ DAHA KAZANACAĞIZ"

İnşallah 16 Eylül'de il kongremizi yapacağız. 9 Eylül ile 16 Eylül arasını şenlik havasında kutlayacağız. Ev ev gezeceğiz. Her evden aldığımız talepleri yüksek sesle il delegelerimiz söyleyecek. Bize yakışan bir 100. yıl kutlamaları yapacağız. Kongremiz sadece il başkanı seçtiğimiz bir kongre değil, yerel yönetim sürecini hep birlikte, türküler söyleyerek başladığımız seçim çalışmasının ilk günü olacak. Bizler Atatürk'ten öğrendiklerimizle bir kez daha kazanacağız. Yolumuz, yolunuz açık olsun.

Editör: Yaren Çördük