Akçaova Camii İmamı Marifet Okulu Koordinatörü Nurkan Boz ve Turgut Reis Erkek Yurdu Manevi Rehberi Abdulsamet Ceran’ın rehberliğinde, İlim Yayma Cemiyeti Muğla Şubesi Marifet Okulu öğrencileri üniversiteli abileriyle Muğla’nın kültürel ve tarihi mekanlarını tanıma imkanı buldu.

Saburhane Camii, Sanat Evi, Kültür Evi, Şahidi Camii ve Türbesi, Yağcılar Hanı, Şemsi Ana Türbesi, Tarihi Muğla Sokakları ve Arasta’yı gezen Marifet Okulu öğrencileri Muğla tarihi ve kültürü hakkında bilgi edindi.

Konu hakkında açıklama yapan Turgut Reis Erkek Yurdu Manevi Rehberi Abdulsamet Ceran” Muğla’nın eşsiz güzellikleri yanında Tarih Kültürü yönünden de çok zengin bir il olduğu için gençlerin bu güzelliklere daha yakından ulaşması ve tanıması için böyle bir gezi tertip edildiğini aktararak son derece verimli bir gezi olduğunu “dile getirdi.

Kendisi Muğlalı olan Akçaova Camii İmamı Marifet Okulu Koordinatörü Nurkan Boz ise, “İlim Yayma Cemiyetinde yer alan gençlerle birlikte Muğla Menteşe İlçesinin tarihi dokusuna bir gezi yaptıklarını dile getirerek, Şahidi Hazretleri başta olmak üzere, cami, han, hamam, türbe ve tarihi sokakları gezdiklerini ve çocukların çok memnun kaldıklarını” belirtti.

Gezi sonunda çocuklara çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Kaynak: iha